Asymmetry 5.0 to spotkanie organizowane po raz piąty przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej. Odbędzie się w dniach 2-4 maja 2013r. we wrocławskiej Hali Stulecia – jednym z najważniejszych dzieł architektury XX wieku.

Festiwal i Konwent Asymmetry są projektem architektury jutra, budującym przyszłość muzyki i kultury. Konstruujemy spotkanie jako most łączący wartości Wschodniej i Zachodniej Europy, którego podwaliny stanowi uniwersalny język współczesności: muzyka. Miejsce festiwalu determinuje sposób postrzegania świata. Polskę postrzegamy jako duchowe i intelektualne zaplecze obu części Europy.

Zapraszamy organizatorów festiwali i dziennikarzy, wykładowców i dyskutantów, odkrywców i koneserów, producentów i wirtuozów. Zapraszamy niezwykłe postaci muzyki rockowej i metalowej, artystów elektroniki i jazzu. Gościmy uznane gwiazdy i debiutantów, klasyków gatunku i projekty specjalne. Pokonujemy własne uprzedzenia estetyczne, porzucamy dotychczasowe upodobania, a wszystko po to, by tworzyć nową kulturę i muzykę.

Cele Asymmetry zostaną osiągnięte poprzez umożliwienie współtworzenia programu festiwalu przez dyrektorów europejskich festiwali i agencji koncertowych, dzięki wspólnemu konstruowaniu platformy interakcji widzów, artystów, partnerów, organizatorów, agencji, promotorów życia kulturalnego i dziennikarzy. Asymmetry to cykle prezentacji różnorodnych stylistyk muzycznych, spotkań, dyskusji, warsztatów i realizacji wspólnych projektów artystycznych. Tworzymy nową jakość wprowadzając ją do międzynarodowego obiegu kulturowego.