Scena Główna we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Festiwal i Konwent Asymmetry odbędą się w dniach 02-04.05.2013 r. w przestrzeniach przylegającego do Hali Stulecia Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Poniżej oświadczenie dotyczące ulokowania Sceny Głównej w Sali Wielofunkcyjnej WCK.

„Postanowiliśmy zmodyfikować przestrzeń festiwalu i przenieść główną scenę z Hali Stulecia do Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego, czyli o kilkadziesiąt metrów dalej, w miejsce, gdzie planowaliśmy umieścić Scenę Konwentu.
Doświadczamy wszyscy trudnych czasów i choć miewa to pozytywne aspekty, bo zmusza nas do kreatywnej pracy i ciągłego rozwoju, to bywa, że biorą górę twarde fakty. Do tej pory wyniki sprzedaży biletów są dobre (sprzedaliśmy ich już sporo więcej niż rok temu), ale niestety wygląda na to, że wciąż będzie nas za mało, żeby sensownie wykorzystać tak duży obiekt, jakim jest Hala Stulecia.
Bardzo zależało nam, żeby festiwal pozostał w kompleksie budynków Hali Stulecia, wśród jej magicznego otoczenia, które od początku wydawało nam się idealnym miejscem na majowy weekend.
Sądzimy, że decyzja o zmianie jest słuszna, a przenosiny wpłyną pozytywnie na komfort uczestników. Oczywiście wszystkie koncerty pozostają bez zmian. Spotykamy się już za kilkanaście dni, żeby przez trzy doby świętować niezależną, asymetryczną muzykę”.

Program festiwalu tutaj