Warsztaty dla perkusistów i gitarzystów na Asymmetry Festival 5.0

Tegoroczna edycja festiwalu to nie tylko koncerty muzyczne i spotkania ludzi kultury podczas Konwentu Asymmetry. To także warsztaty muzyczne przygotowane przez wirtuozów gitary Eraldo Bernocchiego i perkusji Balázsa Pándi. Asymmetry Festival odbędzie się 2-4 maja we wrocławskiej Hali Stulecia.

Multiinstrumentalne warsztaty o nazwie BONES’ ORCHESTRA poprowadzi włoski muzyk, producent i realizator Eraldo Bernocchi, współzałożyciel Verba Corrige Productions, znany ze współpracy z Robertem Guthrie (Cocteau Twins), Vernonem Reidem (Living Colour). Bernocchi to także członek grupy Metallic Taste of Blood, którą zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu. Choć warsztat adresowany jest głównie do gitarzystów, zapisać może się każdy, kto chciałby współpracować przy powstawaniu utworu, który pod nazwą Bones’ Orchiestra zaprezentowany zostanie na muzycznej scenie Konwentu. Prowadzący zachęca uczestników do przyniesienia dowolnych urządzeń nie muzycznych (dzwonków, przedmiotów znalezionych, pudełek, itp.), których słuchacze chcieliby użyć do stworzenia jedynej w swoim rodzaju orkiestry.

Warsztaty perkusyjne poprowadzi jeden z najszybszych i najbardziej zapracowanych perkusistów na świecie, Węgier Balázs Pándi. Muzykę tworzył wspólnie m.in. z Venetian Snares, Ottonem von Schirachem, The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, a także z królem japońskiego noise’u Merzbowem, freejazzowym saksofonistą Matsem Gustaffsonem oraz z Metallic Taste of Blood. Jak mówi sam Balázs, jego warsztaty adresowane są do każdego, kto „zaczyna albo chce zacząć od zera”. Muzyk udzieli wskazówek dotyczących  podstaw, rozgrzewki i prostych ćwiczeń, które jego zdaniem są warunkiem dobrej i kreatywnej gry na perkusji. Wraz z uczestnikami przeanalizuje także swoje metody kompozycji i przyjrzy się nagraniom z Venetian Snares.

Zapisy przyjmowane są pod adresem: tickets@asymmetryfestival.pl Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń.

Warsztaty perkusyjne odbędą się 2 maja w godz. 13.30 -15.30 i 3 maja w godz. 15.00 – 17.00. Koszt udziału to 40 zł. Można zabrać ze sobą pałeczki perkusyjne, ale nie jest to warunek konieczny by wziąć udział w warsztatach.

Warsztaty gitarowe odbędą się w dniach 2 i 3 maja w godz. 13.30 – 17.00. Wszystkie występy uczestników będą nagrywane. Chętni proszeni są o przyniesienie gitar i małych wzmacniaczy oraz przedmiotów, które mają ochotę wykorzystać w tworzeniu muzyki. Koszt warsztatów 70 zł.

Program festiwalu tutaj