Legendarni Melvins zagrają na Asymmetry 5.0!

Do inspiracji ich muzyką przyznawali się m.in. Nirvana, Neurosis czy Isis. Melvins będą kolejną, bardzo oczekiwaną gwiazdą, która zagra na Asymmetry Festival 5.0 we wrocławskiej Hali Stulecia. Do dotychczasowego lineupu festiwalu, który odbędzie się 01-04.05.2013 roku, dołączają także włoski Ufomammut oraz amerykański raper IconAclass (vel MC Dälek).

Melvins to zespół, który można opisywać przez pryzmat ich historii – ukształtowania grunge’owej sceny Seattle na początku lat 90-tych, związków z Kurtem Cobainem, wpływu na rozwój sludge metalu dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu… Amerykańska formacja działa już prawie 30 lat i nadal ma swoją muzyką wiele do powiedzenia. Melvins zwiedziło już cały świat, wydawało dla wytwórni Atlantic, grało z najlepszymi. Formacja dowodzona przez Buzza Osborne’a jest w świetnej formie, co udowodnili ukończoną niedawno 51-dniową trasą. Na Asymmetry Melvins wystapi jako tercet z Trevorem Dunnem (Fantomas) na basie, w wersji, którą członkowie zespołu ochrzcili ‚Melvins Lite’.

Włoskie trio Ufomammut już od ponad 13 lat zachwyca słuchaczy swoją psychodeliczną wizją doom metalu. Muzyka Włochów to emanacja przytłaczającego brzmienia i kosmicznych odlotów okraszonych niepokojącymi samplami i pojawiającym się gdzieniegdzie wokalem. Ostatni, podwójny album grupy ‘Oro’ udowodnił, że zespół zmierza pewnie do metalowego panteonu gwiazd. Członkowie zespołu – Poia i Urlo – współtworzą kolektyw Malleus Rock Art Lab, który słynie z autorstwa wspaniałych plakatów zdobiących Asymmetry Festival oraz koncerty gwiazd muzyki alternatywnej z całego świata. Ufomammut to zespół, który zrozumieć można w pełni dopiero doświadczając go na żywo – występy Włochów to monumentalne spektakle, które redefiniują rozumienie słowa ‘ciężar’.

IconAclass to solowy projekt amerykańskiego rapera Willa Brooksa znanego jako MC Dälek. Pierwsza płyta wydana pod szyldem IconAclass nosi tytul ‘For The Ones’ i jest powrotem rapera do klasycznego, autentycznego hip-hopu pełnego zaangażowanych tekstów i potężnego beatu. Muzyka projektu to nawiązanie do lat 90-tych, prostych struktur z przesłaniem na pierwszym planie. Dälek to postać doskonale znana miłośnikom alternatywnej sceny metalowej za sprawą wspólnych tras rapera z takimi gwiazdami, jak Melvins, Tomahawk czy Isis. Will Brooks stanowi przykład muzyka, który mimo sporej renomy konsekwentnie i z własnego wyboru pozostaje w undergroundzie, wierny swoim artystycznym ideałom.