Asymmetry 5.0 – Kolejne gwiazdy i nowa pula biletów.

Znani i lubiani The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, eksperymentatorzy z Wormskull oraz łamacz serc – amerykański raper Austronautalis to kolejni artyści, którzy w dniach 01-04.05.2013 we wrocławskiej Hali Stulecia swoją muzyką radować będą publiczność Asymmetry Festival 5.0.

Oprócz wyżej wymienionych, dotychczas swój udział w festiwalu potwierdziły takie gwiazdy jak: Mayhem, Cult of Luna, Shining, Agalloch, Amenra, Von Magnet, Metallic Taste of Blood, Balázs Pándi i Matadores.

Pierwsza pula karnetów na Asymmetry Festival 5.0, która trafiła do sprzedaży 15.10.2012 rozeszła się dosłownie w parę dni, kolejna wraz z nową stroną internetową festiwalu ruszy już wkrótce.

The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble to powstały w 2000 roku projekt założony przez dwóch absolwentów utrechckiej akademii sztuk pięknych, Jasona Kohnena (Bong-Ra) i Gideona Kiers, pierwotnie tworzący muzykę do filmów niemych. Kilka lat później zespół rozrósł się do sekstetu i wydał swój pierwszy album, który błyskawicznie zdobył uznanie krytyki i fanów. Muzyka Kilimanjaro to mroczny jazz, który przenika się płynnie z dark ambientem i niepokojącymi elektronicznymi dźwiękami; duszny soundtrack rodem z kina noir uzupełniany głosem zjawiskowej wokalistki Charlotte Cegarra. Prawdziwa muzyka nocy.

Wormskull z kolei to efekt kolaboracji breakcorowej legendy Bong-Ra, Deformer i węgierskiego perkusisty Balázsa Pándi, który powstał z chęci stworzenia elektroniczno-metalowej hybrydy urzeczywistniającej wizję przeniesienia muzyki ekstremalnej na zupełnie nowy poziom. Członkowie zespołu nazywają swoją muzykę ‘anarchorastacrustpunkstep’, co po ludzku oznaczałoby zagładę na najwyższych obrotach. Wormskull to prawdziwa gratka zarówno dla fanów agresywnej muzyki elektronicznej, jak i ekstremalnego metalu i muzyki eksperymentalnej.

Astronautalis, a raczej Andy Bothwell, to amerykański raper z Seattle, którego twórczość wymyka się wszelkim próbom kategoryzacji. Artysta miesza w swojej muzyce hip-hop, indie rock, elektronikę, blues, spoken word. Kunszt i flow charyzmatycznego rapera od siedmiu lat zdobywa uznanie tysięcy fanów na całym świecie dzięki niezliczonym trasom po wielu kontynentach. Andy to nie tylko utalentowany artysta, ale także ciekawa osobistość – muzyk nomad, erudyta, rockman, niezrównany freestyler.