Art Meetings 2013 Ukraina – kto zagra na Asymmetry?

Dziś startuje ukraińska edycja organizowanego przez nas festiwalu Art Meetings, którego celem jest międzynarodowa współpraca kulturalna. Wydarzeniu towarzyszyć będzie forum networkingowe przeznaczone dla menedżerów kultury z Europy Środkowej i Wschodniej. Festiwal potrwa 10 do 14 października i odbędzie się we Lwowie i w Kijowie.

Art Meetings rozpocznie się w czwartek we Lwowie, gdzie specjalnie przygotowany wspólny koncert zagrają polskie Pustki i ukraińska Zapaska. Tego dnia wystąpi także Art Meetings Orchestra, polsko-ukraińska grupa improwizatorów, którą poprowadzi polski trębacz Piotr „Damas” Damasiewicz we współpracy z Markiem Tokarem, ukraińskim kontrabasistą o międzynarodowej renomie.

W sobotę festiwal przeniesie się do Kijowa. W stolicy Ukrainy odbędzie się finał konkursu dla ukraińskich muzyków, którzy zawalczą o występ na Asymmetry Festival. Rywalizacji towarzyszyć będą występy polskich grup Paristetris i Pustki, a także laureatów konkursu z estońskiej edycji Art Meetings.

W niedzielę odbędzie się forum networkingowe Share the Culture. W Kijowie spotkają się najlepsi menedżerowie kultury z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Osoby odpowiedzialne za obraz kulturalny całego regionu wspólnie zastanowią się nad stanem współczesnej kultury Europy, nowoczesną promocją i metodami na tworzenie więzi pomiędzy uczestnikami życia kulturalnego. W trakcie wydarzenia odbędą się prezentacje, panele dyskusyjne i warsztaty.

Ostatniego dnia festiwal ponownie przeniesie się do Lwowa, gdzie premierę będzie miała unikatowa na skalę światową instalacja site-specific – 3Dplastikon. Obiekt, który stanie w centrum Lwowa, posłuży jako projektor filmu 3D „Zapach Lwowa” w reżyserii Grzegorza Korczaka. Film będzie impresją na temat miasta stworzoną na podstawie wpisów polskich i ukraińskich internautów.

Tegoroczne Art Meetings to trzecia edycja międzynarodowego wydarzenia – w tym roku festiwal odwiedził już Estonię. W najbliższej przyszłości planowane jest poszerzenie zasięgu wydarzenia o kolejne kraje.